Kadın saç bakımı günümüzde pek çok kadının oldukça önemsediği bir konudur. Saç bakımı için her yerde ve herkes tarafından tavsiye edilen ürünler olmakla birlikte, her kadının saçının ihtiyacı da farklıdır. Genel anlamda insanların en çok yakındığı saç konularının başında saç dökülmesi, kepek problemleri yağlı saçlar yer almaktadır. Fakat çeşitli şampuanlar ve saç kremleri sayesinde birçok saç dökülmesi, saç yağlanması ve kepek problemlerinin üstesinden artık gelinebilmekte ve bunu çok uygun fiyatlara da yapabilmekteyiz. 

Mor Şampuan Mucizesi

Mor şampuan günümüzde adını sıkça duyduğumuz bir şampuan, peki mor şampuan nedir ve ne işe yarar?

Mor şampuan içeriğindeki UV filtresi sayesinde özellikle açık tonlarda saçlara sahip insanların oldukça yakındığı turuncu renk ve sıcak alt tonların yansımasını giderir ve saçlara daha soğuk tonda bir görünüm verir. Özellikle sıcak renk yansımalarını nötrleyerek saçların soğuk tonlu ve stabil yapıda bir görünüme kavuşmasını sağlar. 

Saç Dökülmeleri Ve Daha Uzun Saçlar İçin Neler Kullanmalıyız?

kadın saç bakımı

Saç dökülmelerinin bir çok sebebi olabilmekle birlikte bunun sebeplerini en genel anlamda şöyle sıralayabiliriz: Genetik faktörler, yoğun stres, yanlış beslenme, hormonal dengesizlikler ve yanlış ürün kullanımı saç dökülmelerine sebep olan başlıca etkenler olabilmektedir. 

Peki saç dökülmesine karşı bir şampuan var mı? Elbette; hem saç dökülmesine faydalı, hem de saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan sarımsaklı şampuan hem dökülmelerin üstesinden gelir hem de saç uzamasına katkı sağlar.

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar?

Sarımsaklı şampuan her türdeki saç için uygun bir ürün olup özellikle dış etkenler sebebiyle oluşan saç dökülmesine karşı şampuandır. Peki nasıl? Saçtaki nemi alarak saç derisini kurutmaz ve saça nemini geri kazandırır. Ayrıca saçları daha gürleşmesi ve saç köklerinin kalınlaşması için birebir faydalıdır. Saçlardaki kırıkları kuruluğun önüne geçerek kaldırır, saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçın daha hızlı ve daha güçlü uzamasına büyük katkı sağlar. Ayrıca saçları derinlemesine temizleyerek gün içinde maruz kalınan toz, çeşitli dumanlar ve kirli hava, saç diplerinde biriken ter ve yağdan saç derinizi arındırarak saç derinizin nefes almasını da sağlar. Hem yağlı saçlar için şampuan, hem de saçı uzatan şampuan olması sebebiyle sarımsaklı şampuan en çok tercih edilenler arasındadır.

Yorum yap