Bebek arabası, bebeği olan her ailenin en önemli ihtiyacıdır. Bebeğin ve ailenin konforu için mutlaka alınması gereken bebek araç gereçlerinin başında gelir. Günlük yaşam içerisinde ebeveynlerin işlerini kolayca halledebilmesini ve bebeğin konforlu bir şekilde taşınmasını sağlar. Her ihtiyaca uygun farklı bebek arabası modelleri mevcuttur. Bunlar içerinden travel sistem, baston model gibi modelleri detaylıca inceleyip ihtiyaca yönelik ürün seçimi yapmak doğru bir tercih olacaktır. Ürünün ağırlığı, katlandığında kapladığı alan, puset aparatının olup olmaması, tekerleklerin kullanılacak bölgede zemine uygunluğu gibi kriterler bebek arabası almak isteyenlerin kararlarını şekillendirir. Bebek arabası ihtiyacının yanı sıra araç içi düzenleyici modelleri de aynı titizlikle seçilmelidir. Tüm bebek ekipmanlarının bebeğin sağlığı ve konforu açısından büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. 

Bebek Arabası Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğinin rahatını ile güvenliğini düşünen her birey bu ürünleri seçerken gereken önemi gösterir. Bu nedenle bebek arabası seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalara şu şekilde değinebiliriz:

  • Bebeğin güvenliği açısından emniyet kemeri tam donanımlı olmalı,
  • Omurga gelişimi ve sağlıklı bir pozisyon için bebeğin ayına uygun yatış pozisyonlarına sahip olmalı ve bebek arabası minderi ile desteklenmeli, 
  • Ebeveynlerin konforu için hafif, manevra kabiliyeti iyi, sarsıntı düzeyi düşük ve mümkün olduğunca az yer kaplamalı.

Puset Minderi ve Puset Örtüsü Çeşitleri

Puset minderi ve puset örtüsü, bebeğin 0-6 aylık döneminde ihtiyaç duyduğu ürünlerdendir. Daha çok anne kucağında hissi yaratan, derin ve bebeği kavrayan pusetler ilk 6 aylık dönemde kullanılır. Pusetin içine yerleştirilen puset minderi ile hem bebeğin sırtı desteklenmeli hem de yumuşak bir zemin hazırlanmalıdır. Aksi takdirde bebeğiniz rahat edemediğinden huzursuz olacaktır. 

Yazın bebeği sıcaktan, sineklerden ve tozdan koruma amaçlı kullanılan puset örtüsü modelleri oldukça geniş bir seçeneğe sahiptir. Kışın daha kalın kumaşlardan soğuk geçirmeyen malzemelerden üretilirken, yazın da muslin bez adı verilen delikli hava alan kumaşlardan üretilmektedir. aZall markamızın birbirinden farklı puset örtüsü modellerini incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üstelik oldukça uygun puset örtüsü fiyatları ile kaliteyi uyguna alabilirsiniz. Sadece bununla da kalmayıp bütçe dostu bebek arabası fiyatları ve puset fiyatları ile de hesaplı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Yorum yap