Erkek blazer modelleri, günümüzde de çok sık kullanılmak ile birlikte aslında köklü bir tarihe sahiplerdir. Bu modeller 19. yüzyılın İngiliz Kraliyet Donanması tarafından giyilmiş ve bundan sonra bazı modifikasyonlara da uğrayarak günlük hayatta da kullanıma girmişlerdir. Günümüzde erkek blazer modelleri erkek spor ceketler ile benzerlik gösterirler. Blazer ceketleri farklı kesimlere, desenlere ve renklere sahip olsalar da genel anlamda resmi ceket ya da klasik ceketlere göre daha rahat, konforlu ve daha spor bir yapıdalardır. Erkek blazer ceket modelleri genel anlamda son derece uyumlu, şık, kullanışlı ve çok fazla alanda giyilebilecek ürünlerdir. Her sezon kesimlerinde, renklerinde ya da desenlerinde ufak modifikasyonlar olur ve o senenin moda trendlerine göre tasalanırlar. 

Erkek Blazer Ceket Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek blazer ceket ürünlerinde seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörler arasında belki de en önemlisi renk seçimi olacaktır. Erkek giyim ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden ikisi olan ceket ve gömlek seçimlerinde renk uyumu çok büyük bir önem taşır. Erkek blazer ceket seçimi yapılırken de en çok dikkat edilmesi gereken nokta budur.

Erkek blazer ceket modeli hangi renk bir gömlek ya da tişört ile giyilecektir? Örneğin siyah bir erkek blazer ceket, başta beyaz olmak üzere birçok renk ile uyumlu olacak ve nispeten kolay, ancak aynı zamanda kullanışlı bir seçenek olacaktır. Lacivert erkek blazer ceket modelleri de siyah kadar olmasa da uyumlanması ya da kombinlenmesi nispeten daha kolay ürünlerdir. Erkek blazer ceket seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ceketin hangi kumaştan elde edildiği olacaktır. Erkek blazer ceket modelleri yapıları gereği hem klasik ceket modellerinden hem de spor ceket modellerinden daha farklı kumaşlara sahip olacaklardır. 

Erkek blazer ceket modellerinde kaşmir ya da katlanmış yün kumaşları genel anlamda en çok tercih edilen kumaşlar arasında gelirler. Özellikle kaşmir, oldukça yumuşak ve estetik olarak da son derece hoş bir görünüme sahip olduğundan bu kumaşlar arasında en değerli ve en şık olanlarıdır. Erkek blazer ceket modellerinde özellikle tercih edilebilir. Taranmış yün ise nispeten kolay bulunan ya da kolay elde edilebilen bir kumaştır. Bu kumaş son derece kaliteli türleri olmak ile birlikte erkek blazer ceket modellerinde en çok tercih edilen kumaşlar arasında en başlarda gelir.

Yorum yap