Günümüzün en popüler hobilerinden olan balıkçılık her kesim tarafından ilgi görmektedir. Av yasağı mevsimleri dışında herkes balık av malzemeleri ile hazır bir şekilde bekleyip olta atmak için heveslenmektedir. Balık avına çıkarken olta malzemeleri konusunda eksiksiz olduğunuza dikkat etmelisiniz.

Balık Av Malzemeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balıkçılıkta en önemli unsurlar balık oltası ve misinadır. Seçtiğiniz balık oltası ve misina kaliteli olmadığında av sırasında sorun yaşayacaksınız ve eve mutsuz bir şekilde döneceksiniz. O yüzden olta ve misina balık avı yaparken ürün tercihlerinizi doğru yapmalısınız. Kullanacağınız ip misina uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bakımını düzenli ve titiz bir şekilde yapmalısınız. Yine av yapacağınız tatlı veya tuzlu suya göre ip misina değişkenlik gösterecektir. Tuzlu suda av yapıyorsanız eğer misinanızın dayanıklı olmasına özen gösterin.  Sadece tatlı veya tuzlu suya göre değil tabi avlayacağınız balık türüne göre de misinanız dayanıklı olmalıdır. Avlayacağınız balığın türüne göre sahte ya da canlı yem kullanmalısınız. O yüzden yem de seçerken dikkatli olmalısınız. İstediğiniz modele göre olta takım fiyatları ve misina fiyatları değişkenlik gösterecektir.

Olta Çeşitleri

Avlanacağınız yere veya avlamak istediğiniz balığa göre oltanızı seçmelisiniz. Örneğin avlanacağız yer derin su veya dayanıklılık gerektiriyorsa seçiminiz hem yüksek devir hem de büyük tutma topuz avantajıyla Jig makine tarzı olmalıdır. Kıyı kenarında olta atıyorsanız kollarınızın yorulmaması ve sık sık çek at yapılması için spin makinelerini tercih etmelisiniz. Yine kıyıdan uzağa fırlatarak av yapmak istiyorsanız surf olta çeşitlerini tercih edebilirsiniz genişliği sayesinde misinanın sürtünmesini azaltır hızlı bir şekilde makaradan çıkmasını sağlar. Olta çeşitleri tercih ederken bu unsurlara dikkat edebilirsiniz.

Azall Farkıyla Çeşit Çeşit Balık Malzemeleri

Olta çeşitleri ve fiyatları konusunda zengin olan, zevkinize, avlanacağınız yere veya balık türüne göre istediğiniz balık av malzemelerini aZall sayfamızı ziyaret ederek bulabilirsiniz. Hızlı, güvenli ve kaliteli alışveriş yapabilir, en iyi olta takımı ile avcılığınızı başka bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Balık tutmanın sabır işi olduğunu hatırlatır sizlere keyifli alışverişler dileriz.

Yorum yap