SAHTE BALIK YEMLERİ

Balık tutmak aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte yapabileceğiniz en keyif veren aktivitelerden biridir, ancak balık tutarken sahte balık yemleri kullanıp kullanmayacağınıza karar vermelisiniz. Bu yemler balık tutarken işinizi kolaylaştıracaktır. Balık tutarken sahte yem kullanmak canlı yem kullanmaya nazaran hem daha ekonomik hem de daha pratiktir. Canlı yemleri muhafaza etmek sahte yemleri muhafaza etmekten daha zordur. Canlı yemler için özel kaplar satın almanız gerekebilir. Ancak sahte balık yemleriiçin böyle bir şey yapmanıza gerek yoktur. Bu sağladıkları pratik ve hızlı kullanım yüzünden çoğu balıkçı sahte yem kullanmayı tercih etmektedir.

Suni Balık Yemi Nasıl Seçilir?

Akvaryumda beslediğimiz dostlarımızın sağlıklı ve rahat bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için suni balık yemi seçimi çok önemlidir. Doğru balık yemi kullanmanız balıklarınız sağlıklı bir yaşam için gerekli olan besinleri tüketebilecektir. Bu anlamda balık alırken hangi türde olduğunu ve hangi besinleri tükettiğini iyice araştırmanız gerekir. Bu sayede akvaryumdaki dostlarınıza daha iyi bakabilirsiniz.

Yapay Balık Yemi Kullanmanın Faydaları

Özellikle canlı yemlere benzetilerek üretilen yapay balık yemi, uygun fiyatlarla tüm balıkçıların tercihi haline gelmiştir. Bu yemler canlı av için kullanılan yemlerin aynı renginde ve şeklinde tasarımları üretilmektedir. Yapay balık yemi boyutları ve ağırlıkları değişiklik göstermektedir. Balıkçıların bu yemleri kullanmalarının sebebi canlı yemlere nazaran rüzgarlı hava koşullarına ve güçlü akıntılarına dayanıklı olmalarıdır. Balık türlerine bağlı olarak suni balık yemi modelleri farklılık gösterir. Bu yemler su içerisinde ses çıkarırlar ve canlı av gibi göründükleri için balıkların dikkatini çekmektedir. 

Olta balıkçılığında acemi olanlar veya yeni başlayanlar için canlı yemlere nazaran suni balık yemi kullanımı daha rahattır. Bu yemlerin temel amaçları görünüşleri ile balıkların dikkatini çekmektir. Bu yüzden bu yemler bulanık veya kirli sularda yapay balık yemi kullanmak daha faydalı olacaktır. Bu yemlerin birçok modeli bulunmaktadır. Kalem, spoon veya popper yemler gibi daha birçok modeli bulunmaktadır. Bu kadar model çeşitliliğinin olmasının nedeni farklı balık türleri için farklı suni balık yemi kullanılmasıdır. Bu yemleri oltanızın ucuna takarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca saklanması ve muhafaza edilmesi canlı yemlere göre daha kolaydır.

Silikon Yem Nedir?

Bu balık yemleri slikondan üretilmiş balık yemleridir. Balık avlarken doğru yemlerin kullanılması çok önemlidir. Standart olarak her balık avında aynı malzemeleri kullanamazsınız bu yüzden malzemelerinizi değiştirmeniz gerekir. Özellikle de yapay balık yemi modellerini. Silikon yemi modellerinin özelliği esnek hareket kabiliyeti olması ve dikkat çekici olmalarıdır. Özellikle sığ sularda yaşayan balıkları yakalamak için kullanılır. Bu yemleri kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. İlk olarak balık avlanılacak su türü bilinmelidir. Çünkü tatlı suya kıyasla tuzlu suda farklı silikon yem kullanılabilmektedir. 

Suni balık yemi modellerinin bazıları suyun üzerinde durmak için tasarlanmışken bazıları da suyun dibinde durmak için üretilmişlerdir. Bu yüzden avlayacağınız balık türünün nerelerde yaşadığını bilmenizde fayda vardır. Balık yemlerinde silikon yem fiyatları tercih ettiğiniz marka ve modele göre değişiklik gösterse bile fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca bu balık yemlerine ödenen ücretler kısa süre sonra kendini ekarte edecektir. Çünkü silikon yem bakım ve ekstra masraf gerektirmeden defalarca kullanılabilir. Bu sayede tek bir defa satın aldığınız silikon yem tasarımlarını yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Silikon yem, balık tutmayı seven kişiler için vazgeçilmez balıkçı malzemeleri arasındadır.

Balık tutmayı sevenlerin yem ihtiyaçlarını karşılamak ve uygun fiyatlı balık yemleri ürünlerden satın almak için aZall’ı ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli ve sağlam balıkçı malzemelerini avantajlı fiyatlardan satın almak için aZall’ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Bu kategoride henüz bir ürün bulunmuyor